Pozemky na INVESTICI 34.741 m2 v centru Čeladné v Beskydech

Cena: 6.948.200 Kč  tj. 200 Kč/m2 – cena k jednání

Popis: 

Ve výhradním zastoupení majitelů vám nabízím zajímavou INVESTICI ke koupi – pozemky o celkové výměře 34.741 m2 na začátku obce Čeladná  vedle  resortu Farské Lúky.

Pozemky jsou zatím nestavební. V roce 2017 zažádali majitelé o změnu v územním plánu.

Na pozemku je voda, elektřina a plyn. Kanalizace kterou spravuje obec je na druhé straně obecní komunikace. 

Tato turisticky i rekreačně velmi žádaná lokalita poskytuje pestrou nabídku služeb. Nejbližší okolí dává vyžití jak milovníkům pěších i cyklistických tras, tak i golfovým nadšencům. Najdete zde jízdárnu pro milovníky koní, v blízkosti je sportovní a lanové centrum, bazény, přírodní koupaliště i léčebné lázně. V zimě lyžaři i běžkaři ocení několik SKI areálů – např. Bílá, Mezivodí, Bumbálka aj.

Bližší informace vám sdělím na osobní schůzce.

Služby společnosti kupujícím klientům:
Bezplatné konzultace a příprava nákupní strategie
– Pomoc v otázce financování nákupu nemovitosti
– Kompletní právní servis prostřednictvím nezávislé
advokátní kanceláře
– Komplexní péče až po úplné uzavření obchodu
– Extra vedený depozitní účet určený výhradně pro tuto
nemovitost
– Bezplatné daňové poradenství, a asistence při převodu
nemovitosti

Moje zkušenost s prodejem pozemku 

Na počátku jednoduchý úkol prodat  pozemek o výměře 2.720 m2 , který byl bez zástavy, s  věcném břemenem cesty a  prodávat se mělo na základě plné moci, protože majitelka žila trvale v cizině.  

1)  územní studie – pozemky byly zahrnuty v zóně, která překračuje svou výměrou 1 ha a podle stavebního zákona byla nutná k výstavbě na pozemcích zpracování územní studie (zákresy komunikací, inženýrských sítí, zelené zóny, aj.) cena cca 150.000 Kč. Čekali jsme cca 3 měsíce na změnu územního plánu, kdy se měla plocha snížit pod 1 ha a tím pádem bylo možno zde začít stavět bez vypracování územní studie.

2) plná moc – majitelka jednoho pozemku žila v cizině, proto bylo nutné vyhotovit plnou moc pro člena rodiny, který žil v ČR

3) zrušení věcného břemene na jméno – přes pozemky vedla na papíře příjezdová cesta, která byla řešena věcným břemenem. Jelikož byla ale zřízena na jména majitelů pozemků, toto břemeno by zůstalo po prodeji původním majitelům. 

4) zřízení věcného břemene příjezd k pozemkům-  jelikož geometrické zaměření již nebylo aktuální (změnilo se číslování parcel), stavební úřad a požadoval příjezdovou cestu širokou 6,5 m(bylo pouze  cca 3 m) bylo nutné vyhotovit nový geometrický plán  a byl to také jeden z požadavků banky kupujícího.

Aby toho nebylo málo v průběhu prodeje jsme zjistili, že máme sice plnou moc prodávající k prodeji, ale nebyla určena ke zřízení ani zrušení věcného břemene. 

5) prodej pozemku sousedovi a zřízení  mu věcného břemene cesty aby se dostal do své garáže – potřebovali jsem, aby nám dal soused souhlas s vynětí jeho lesních pozemků  z půdního fondu aby se dalo na prvním prodávaném pozemku vůbec dalo stavět.  Jeho podmínka byla – prodej jednoho malého pozemku u jeho domu a zřízení věcného břemene přes pozemek, které vlastnili všichni 4 prodávající. 

6) vynětí lesního pozemku z půdního fondu – i když pozemek byl stavební nesplňoval 50 m2 od lesa, který tam ani nebyl, byl však  veden na katastru(po výjimce 25 m2 ani to bohužel nestačilo). Kdo toto martýrium nezažil neuvěří, kolik žádostí a vyřizování s tím je. Jen pro zajímavost se můžete podívat co vše je třeba vyřídit: 

http://www.forestry.cz/uvodni-stranka/poradna/odneti-pozemku-plneni-funkci-lesa 

vynětí cca 1.600 m2 lesa stálo 65.000 Kč 

7) nový přístup k pozemkům–  řešili jsme také se stavebním úřadem odbor dopravy nový přístup k pozemkům, protože kdybychom nechali stávající, který byl delší než 50 m museli bychom na konci řešit ještě točnu a tím pádem poslední pozemek by přišel o téměř 1/4 stavebního pozemku. Také z hlediska vybudování to bylo levnější řešení.

8) opět další zrušení věcného břemene cesty – napřed jsem břemeno rušili, protože bylo na jméno majitelů, pak jsem ho zřídili, kvůli banky aby mohli klienti čerpat peníze a poté jsem nechala podepsat zrušení věcného břemene cesty po 2 letech, kdy již všichni budou mít vjezdy  na pozemek přímo z hlavní cesty.

Toto je ve zkratce práce realitního makléře, kdy o další nesnáze v tomto případu nebyla nouze.  Vše jsem zvládla od prvního náběru do posledního předání čtvrtého pozemku to trvalo cca 3/4 roku.

Reference spokojených klientů mluví za všelaughing

Paní Janštová je člověk na svém místě. Je jedna z mála realitních makléřů, kteří vědí, o čem je tato práce. Zajistila sama veškeré podklady k prodeji, včetně podkladů týkajících se nemovitosti, které jako kupující budu do budoucna potřebovat. Aktivně vše sama zajistila, a to i záležitosti, které by si již kupující s prodávajícím měli zajistit sami. Už nikdy „bez realitky“, když to jde s touto odbornicí na slovo vzatou.Mgr. Petra Faldýnová – kupující pozemek Frenštát

Vážená paní Janštová, chtěla bych vám poděkovat za vaši profesionalitu a rychlost při řešení komplikovaných situací. Mé očekávání ze spolupráce bylo splněno na 200 %. Přeji Vám samé spokojené klienty a doporučujeme vás všem našim známým.    Eva Přadková – prodávající pozemek Frenštát

Rozhodl jsem se prodat pozemek ve Frenštátě a na doporučení mé příbuzné jsem oslovil paní Janštovou. Protože jsem z Brna, domluvili jsme se  telefonicky a emailem jsem ji poslal podepsanou  smlouvu. Zájemce našla do 14 dnů a zařídila vše potřebné. Nemusel jsem se o nic starat, což jsem velmi přivítal, vzhledem k mému pracovnímu vytížení. Byl jsem maximálně spokojen.           Jan Habermann- prodávající pozemek Frenštát

Vynikající makléřka, ochotná, vyřeší každý problém. Vždy usměvavá, vstřícná. Děkujeme        Polehlovi – kupující pozemek Frenštát

 

Váš osobní realitní makléř

Bc. Petra Janštová
+420 731 518 716
janstova@reality-proradost.cz