Cena: 4.015.000,- Kč           

Prodáno v aukci o 1.515.000  Kč víc

Hledáte perfektní místo, kde postavíte svůj vysněný dům?

Klidné místo s dostatkem prostoru a zároveň budete mít kousek do okolních měst? Pokud ano, tak zpozorněte, mám pro vás zajímavou nabídku koupě pozemku, který se nacházejí v obci Horní Datyně

Obec Horní Datyně je součástí města Vratimova. Pro svou polohu a výbornou dostupnost do Ostravy je poslední dobou velice vyhledávanou lokalitou pro bydlení a staví se zde hodně nových domů.

Rovinatý stavební pozemek o celkové výměře 4.982 m2 poskytuje optimální rozlohu pro vybudování vysněného bydlení. K pozemku se dostanete po obecní asfaltové cestě Veškeré inženýrské sítě jsou na hranici pozemku. Kanalizace se zde vybudovala v minulém roce, takže nebude problém se k ní připojit. 

Samotný pozemek má obrovský potenciál nejen z důvodu nabytí na hodnotě v čase, ale přímo vybízí k výstavbě několika rodinných domů.

Je zde možnost si také koupit pozemek pro výstavbu rodinného domu jen pro sebe a díky rozlehlému prostoru mít absolutní soukromí.

Horní Datyně je velmi dobře dostupná autem i autobusem. Do centra Ostravy Havířova nebo Frýdku – Místku se autem dostanete za cca 15 minut.

Když kupujete nemovitost zjistěte si alespoň základní informace o pozemku, protože i když je stavební přesto na něm nic nepostavíte 

 https://petrajanstova.cz/chci-koupit-pozemek/

 

 

 Zkušenost z nedávné doby při prodeji pozemku:

Co vše bylo třeba vyřešit :

Na počátku jednoduchý úkol prodat  1 pozemek, který byl bez zástavy, bylo tam věcné břemeno cesty a  prodávat se mělo na základě plné moci, protože majitelka žila trvale v cizině.  

1)  územní studie – pozemky byly zahrnuty v zóně, která překračuje svou výměrou 1 ha a podle stavebního zákona byla nutná k výstavbě na pozemcích zpracování územní studie (zákresy komunikací, inženýrských sítí, zelené zóny, aj.) cena cca 150.000 Kč. Čekali jsme cca 3 měsíce na změnu územního plánu, kdy se měla plocha snížit pod 1 ha a tím pádem bylo možno zde začít stavět bez vypracování územní studie.

2) plná moc – majitelka jednoho pozemku žila v cizině, proto bylo nutné vyhotovit plnou moc pro člena rodiny, který žil v ČR

3) zrušení věcného břemene na jméno – přes pozemky vedla na papíře příjezdová cesta, která byla řešena věcným břemenem. Jelikož byla ale zřízena na jména majitelů pozemků, toto břemeno by zůstalo po prodeji původním majitelům.

4) zřízení věcného břemene příjezd k pozemkům-  jelikož geometrické zaměření již nebylo aktuální (změnilo se číslování parcel), stavební úřad a požadoval příjezdovou cestu širokou 6,5 m(bylo pouze  cca 3 m) bylo nutné vyhotovit nový geometrický plán  a byl to také jeden z požadavků banky kupujícího.

Aby toho nebylo málo v průběhu prodeje jsme zjistili, že máme sice plnou moc prodávající k prodeji, ale nebyla určena ke zřízení ani zrušení věcného břemene.

5) prodej pozemku sousedovi a zřízení  mu věcného břemene cesty aby se dostal do své garáže – potřebovali jsem, aby nám dal soused souhlas s vynětí jeho lesních pozemků  z půdního fondu aby se dalo na prvním prodávaném pozemku vůbec dalo stavět.  Jeho podmínka byla – prodej jednoho malého pozemku u jeho domu a zřízení věcného břemene přes pozemek, které vlastnili všichni 4 prodávající.

6) vynětí lesního pozemku z půdního fondu – i když pozemek byl stavební nesplňoval 50 m2 od lesa, který tam ani nebyl, byl však  veden na katastru(po výjimce 25 m2 ani to bohužel nestačilo). Kdo toto martýrium nezažil neuvěří, kolik žádostí a vyřizování s tím je. Jen pro zajímavost se můžete podívat co vše je třeba vyřídit:

http://www.forestry.cz/uvodni-stranka/poradna/odneti-pozemku-plneni-funkci-lesa

vynětí cca 1.600 m2 lesa stálo 65.000 Kč 

7) nový přístup k pozemkům–  řešili jsme také se stavebním úřadem odbor dopravy nový přístup k pozemkům, protože kdybychom nechali stávající, který byl delší než 50 m museli bychom na konci řešit ještě točnu a tím pádem poslední pozemek by přišel o téměř 1/4 stavebního pozemku. Také z hlediska vybudování to bylo levnější řešení.

8) opět další zrušení věcného břemene cesty – napřed jsem břemeno rušili, protože bylo na jméno majitelů, pak jsem ho zřídili, kvůli banky aby mohli klienti čerpat peníze a poté jsem nechala podepsat zrušení věcného břemene cesty po 2 letech, kdy již všichni budou mít vjezdy  na pozemek přímo z hlavní cesty.

Toto je ve zkratce práce realitního makléře, kdy o další nesnáze v tomto případu nebyla nouze.  Vše jsem zvládla od prvního náběru do posledního předání 4 pozemku to trvalo cca 3/4 roku.

Reference spokojených klientů mluví za všelaughing

Vážená paní Janštová, Chtěla bych vám poděkovat za vaši profesionalitu a rychlost při řešení komplikovaných situací. Mé očekávání ze spolupráce bylo splněno na 200 %. Přeji Vám samé spokojené klienty a doporučujeme vás všem našim známým.    Eva Přadková – prodej pozemek Frenštát

Rozhodl jsem se prodat pozemek ve Frenštátě a na doporučení mé příbuzné jsem oslovil paní Janštovou. Protože jsem z Brna, domluvili jsme se  telefonicky a emailem jsem ji poslal podepsanou  smlouvu. Zájemce našla do 14 dnů a zařídila vše potřebné. Nemusel jsem se o nic starat, což jsem velmi přivítal, vzhledem k mému pracovnímu vytížení. Byl jsem maximálně spokojen.           Jan Habermann- prodej pozemek Frenštát

Vynikající makléřka, ochotná, vyřeší každý problém. Vždy usměvavá, vstřícná. Děkujeme        Polehlovi – kupující pozemek Frenštát

 

Váš osobní realitní makléř

Bc. Petra Janštová
+420 731 518 716
janstova@reality-proradost.cz